VMBO MVI > Prikbord > Vakspecifiek

Gebruik online tools als 'remove background' en 'convert file types'


Open


Vraag en AntwoordCategorie: VakspecifiekGebruik online tools als 'remove background' en 'convert file types'

Collega’s, ik neem jullie graag mee in mijn dilemma en ben benieuwd naar jullie mening.
Als vakman vind ik het belangrijk om leerlingen een gedegen basis aan te leren. Niet alleen een trucje of het werken met ready-made effects. Het is mooi om te zien dat digitaal vaardige leerlingen zelf hun weg vinden naar websites met bijvoorbeeld remove background of convert file type. Mijn eerste gedachte is dan: dit zou ik ze eigenlijk in Photoshop willen leren.
Tegelijkertijd worden webbased tools steeds krachtiger en zijn dit soort bewerkingen met één druk op de knop uit te voeren.
Hoe gaan jullie hiermee om in de lessen, zowel in de onderbouw als bovenbouw? Wanneer laten jullie leerlingen gebruikmaken van dit soort tools en wanneer vinden jullie het belangrijk dat ze de onderliggende techniek en kernconcepten zelf leren beheersen?



Je antwoord